Odszkodowanie a adwokat w Gdańsku

Rekompensata pieniężna może nam przysługiwać po wypadku samochodowym, śmierci osoby bliskiej czy też popełnieniu błędu lekarskiego w placówce medycznej. Emocje, które towarzyszą podczas takich okoliczności mogą mieć zły wpływ na decyzje podejmowane przez poszkodowanych. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad powierzeniem swojej sprawy kancelarii trudniącej się w dochodzeniu świadczeń odszkodowawczych od ubezpieczycieli.

Wobec tego, że większość firm ubezpieczeniowych posiada swoje siedziby w mieście stołecznym, najczęściej sprawy o odszkodowanie prowadziła kancelaria w Warszawie. Obecnie postępowania takie prowadzimy na terenie całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem województwa mazowieckiego oraz pomorskiego. Warto podkreślić, że wynagrodzenie kancelarii uzależnione jest tylko od wysokości uzyskanych na rzecz klienta świadczeń pieniężnych. Poszkodowany nie ponosi zatem żadnych dodatkowych kosztów wynagrodzenia pełnomocników.

Powierzając sprawę innej kancelarii ryzykujesz, że nie będziesz reprezentowany przez adwokata.

Zalety powierzenia sprawy naszej kancelarii:

  • Obsługa przez adwokata lub radcę prawnego od samego początku
  • Niskie wynagrodzenie prowizyjne od wygranej kwoty
  • Stały kontakt z pełnomocnikiem
  • Przejrzystość, wgląd w akta sprawy, pomoc prawna w innych sprawach

Jakie jest ryzyko prowadzenia sprawy bez adwokata?

  • Mniejsza szansa na wygraną – brak doświadczenia procesowego
  • Mniejsza szansa na wysokie odszkodowanie – brak znajomości przepisów, orzecznictwa (wysokości zasądzanych kwot na rzecz poszkodowanych) i stanowiska doktryny
  • Brak znajomości technik negocjacyjnych z firmami ubezpieczeniowymi
  • Adwokat ponosi odpowiedzialność za należyte reprezentowanie swoich klientów – ma zawarte ubezpieczenie OC
  • Prawnik po studiach lub osoba nieposiadająca kwalifikacji nie musi zawierać ubezpieczenia zawodowego

Dlaczego może nam pomóc w sprawie o odszkodowanie adwokat w Gdańsku?

Kancelaria odszkodowawcza to podmiot, którego zadaniem jest dochodzenie roszczeń, jakie przysługują poszkodowanym w wyniku wypadku. Na polskim rynku wyróżniamy firmy, które zatrudniają osoby bez szczególnych kwalifikacji, jak również kancelarie prawne współpracujące z profesjonalistami, którzy wykonują zawód adwokata lub radcy prawnego.

W naszej kancelarii w Gdańsku i w Warszawie na każdym etapie postępowania zapewniamy pomoc skutecznego adwokata lub radcy prawnego. Wykwalifikowani prawnicy zajmują się początkowymi fazami postępowania, takimi jak oszacowanie roszczenia, prawidłowym wskazaniem adresata żądania, podejmowaniem wszelkich niezbędnych czynności czy negocjacjami z zakładem ubezpieczeń. Jeżeli klient będzie gotowy na wszczęcie postępowania sądowego, adwokaci również reprezentują poszkodowanego przed sądem.

Odszkodowanie - adwokat

Profesjonalni pełnomocnicy reprezentujący kancelarię dokładają wszelkich starań, aby ich wiedza i wkład pracy w sprawę pozwolił osiągnąć zamierzony cel. Przeprowadzenie odpowiednich dowodów, powoływanie biegłych oraz sprawy niekończące się na jednym posiedzeniu wymagają cierpliwości i pełnego zaangażowania. Przykładowo, nie zawsze podpisanie ugody z zakładem ubezpieczeń jest prawidłowym rozwiązaniem, gdyż kwota, jaką uzyska poszkodowany zazwyczaj jest znacząco zaniżona. W każdej sytuacji, z jaką spotka się nasz klient, służymy radą i proponujemy uczciwe rozwiązania.

Dochodzenie odszkodowania w mieście Gdańsk

W Trójmieście dochodzenie odszkodowań stało się niezwykle szybkie i proste ze względu na zespół adwokatów i radców prawnych współpracujących z kancelarią. Wykwalifikowana kadra prawników, którym tematyka ubezpieczeń jest bardzo dobrze znana, może pochwalić się doświadczeniem zdobytym w innych miastach, takich jak Warszawa.

Kto może zgłosić się po pomoc do adwokata w Trójmieście?

Odszkodowanie

Jeśli jesteś poszkodowany w wyniku wypadku samochodowego, w drodze do pracy, w pracy lub poniosłeś szkodę na skutek błędu lekarskiego możesz bez wahania skontaktować się z kancelarią. Jeżeli jesteś rodziną ofiary śmiertelnej wypadku lub osoby, która pozostaje wskutek wypadku w stanie wegetatywnym nie zwlekaj i umów się na spotkanie ze skutecznym adwokatem w Gdańsku lub w Warszawie. W szczególnych przypadkach, adwokaci i radcowie prawni przeprowadzają spotkanie w miejscu zamieszkania osoby poszkodowanej.

Podpisując umowę z kancelarią, klient może być pewien, że jego sprawa będzie prowadzona w sposób rzetelny. Poszkodowany bez wątpienia będzie należycie reprezentowany w sądzie, pisma procesowe będą zaś uwzględniać wszystkie twierdzenia oraz zawierać niezbędne wnioski dowodowe. Poszkodowany nie będzie musiał martwić się o to, że o czymś zapomni lub nie będzie świadomy działań, jakie są wymagane.

Zapraszamy osoby poszkodowane w wypadkach do kontaktu z naszą kancelarią w Gdańsku lub w Warszawie. Odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania oraz wspólnie z klientem ustalimy plan działania. Nasi profesjonalni pełnomocnicy poinformują o możliwych rozwiązaniach oraz pomogą w podjęciu odpowiedniej decyzji. Po podpisaniu umowy klient nie będzie już musiał przejmować się formalnościami. Wstępną analizę przeprowadzany w 24 godziny. Jest ona całkowicie bezpłatna.

Zapraszamy!