Obszary działania

Kancelaria Prawna Metropolia świadczy usługi w zakresie konkretnych obszarów prawa.

Wyszliśmy z założenia, że tylko wysoka specjalizacja w tematyce odszkodowawczej, poparta latami doświadczeń w uzyskiwaniu odszkodowań, przełoży się na największą skuteczność w ich dochodzeniu. Dzięki swoim kompetencjom, szerokiej wiedzy oraz setkom godzin spędzonych na salach sądowych, prowadzący sprawy adwokaci oraz radcowie prawni zapewniają poszkodowanym najwyższy poziom profesjonalizmu.


Wypadki komunikacyjne

Jeżeli uczestniczyłeś w wypadku samochodowym lub osoba Ci bliska poniosła śmierć wskutek takiego zdarzenia, pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz rentę.

Mając świadomość tego, że czas trwania postępowania w sprawach dotyczących tak delikatnych kwestii powinien być jak najkrótszy, a przyznane świadczenia pieniężne jak najwyższe, dokładamy wszelkich starań, żeby wymogi te zostały spełnione.

Dotychczasowi Klienci jako największą zaletę współpracy z naszą kancelarią wskazywali właśnie szybkość działania oraz skuteczność.

Reprezentujemy także poszkodowanych, którzy ponieśli szkodę majątkową (uszkodzenie samochodu etc.).

Niezależnie od tego kiedy i gdzie miał miejsce wypadek, możesz skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. Po przeanalizowaniu stanu faktycznego, zaproponujemy dogodny dla Państwa termin oraz miejsce spotkania.


Błędy medyczne

Współpracujemy z lekarzami, którzy służą radą na każdym etapie postępowania oraz wstępnie opiniują przekazane przez Państwa dokumenty.

Reprezentujemy osoby, które padły ofiarą zaniedbań ze strony personelu medycznego, postawienia błędnej diagnozy przez lekarza, błędów popełnionych podczas operacji lub zabiegów oraz innych zdarzeń powodujących szkodę.

Większość trafiających do nas spraw dotyczy problemów okołoporodowych, negatywnych skutków zabiegów medycyny estetycznej oraz błędów popełnianych podczas operacji.


Wypadki przy pracy

Nasza działalność obejmuje reprezentowanie osób, którzy uczestniczyli w wypadku podczas pracy. 

Najczęściej do wypadków przy pracy dochodzi podczas pracy na budowie lub w zakładach, w których obsługiwane są maszyny lub urządzenia produkcyjne. Niemniej, do wypadku kwalifikowanego jako wypadek przy pracy może również dojść w drodze do lub z pracy. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego typu postępowań, skontaktuj się z nami.


Odszkodowania lotnicze

Wzmożony ruch statków powietrznych zwiększa ryzyko opóźnień lub odwołań poszczególnych lotów. 

Nasza kancelaria prowadzi postępowania zmierzające do uzyskania satysfakcjonujących odszkodowań przy jak najmniejszym zaangażowaniu osób poszkodowanych. Z reguły uzyskujemy żądane kwoty w przeciągu kilku tygodniu. Jeżeli Państwa lot został opóźniony lub odwołany, prosimy o kontakt.


Odszkodowanie z AC

Kancelaria prawna Metropolia prowadzi sprawy o odszkodowania z polisy Autocasco.

Jeżeli wykupili Państwo polisę Autocasco, a ubezpieczony pojazd został uszkodzony lub zniszczony prosimy o kontakt. Nasi specjaliści dokonają szczegółowej analizy poniesionej szkody oraz wystąpią z wnioskiem odszkodowawczym do ubezpieczyciela.

Prowadzimy również postępowania odwoławcze w sprawie zaniżonego odszkodowania z AC, do których dochodzi najczęściej wskutek zaniżenia wartości pojazdu przed szkodą oraz zawyżenia kosztów wraku.


Odszkodowanie z ubezpieczenia na życie

Prowadzimy postępowania o wypłatę należnego odszkodowania z polisy na życie oraz NNW. 

Najczęstszym powodem zaniżania odszkodowań jest ustalenie niewłaściwej wysokości procentowego uszczerbku na zdrowiu. W celu jego dokładnego określenia współpracujemy z lekarzami, którzy szczegółowo analizują Państwa dokumentację medyczną. Nasi specjaliści pomagają adwokatom oraz radcom prawnym prowadzącym sprawę zarówno podczas postępowania likwidacyjnego, jak również na etapie postępowania sądowego.


Wypadki w rolnictwie

Nasza kancelaria specjalizuje się w dochodzeniu odszkodowań z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia rolniczego.

W sytuacji, gdy dojdzie do szkody w gospodarstwie rolnym, z reguły upływa wiele miesięcy zanim poszkodowany uzyska satysfakcjonujące odszkodowanie. Nierzadko sprawa kończy się po wielu latach batalii sądowej. Współpracujący z nami adwokaci i radcowie prawni prowadzą postępowania w taki sposób, aby należne odszkodowanie zostało wypłacone szybko i w satysfakcjonującej Klienta wysokości.